Windows Phone 8X by HTC

5. 10. 2012, 19:42 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Společnost HTC představila nové modely s operačním systémem Windows Phone 8 Appolo. Těmito modely bude tchajwanský výrobce konkurovat především lumiím ze stáje finské společnosti Nokia. Vlajkovou lodí s WP8 bude Windows Phone 8X by HTC.

Top modelem společnosti HTC s operačním systémem WP8 bude Windows Phone 8X by HTC. Jedná se o telefon s 4,3“ SuperLCD2 displejem s HD rozlišením 720p. Jelikož nová verze systému umožňuje použití vícejádrových procesorů, poběží novinka na dvoujádrovém procesoru s taktem 1,5 GHz. Sekundovat mu bude 1 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti. Telefon by měl být vybaven stejným 8Mpx fotoaparátem jako top android ze stejné stáje HTC One X. Rovněž bude vybaven LED diodou pro lepší záběry v horších světelných podmínkách.

Mírným zklamáním je pro nás absence slotu na paměťové karty. Je to způsobeno tím, že telefon je celý vyroben z jednoho kusu polykarbonátu (podobně jako HTC One X). Toto řešení nabízí skvělou pevnost a zajímavý design, ale na druhou stranu ztrácíte možnost uživatelské výměny baterie a právě instalace vlastní paměťové karty.

Designeři HTC se při vývoji údajně inspirovali prostředím metro a proto bude nabízen v různých barevných provedeních. Bude se prodávat v černém, fialovém, červeném a žlutém provedení. HTC 8X bude na trh uveden v průběhu listopadu a bude dostupný přibližně v 50 zemích. Cena zatím nebyla oznámena, ale odhaduje se na cca 14 000 Kč. Osobně se na nový systém velice těším a Windows Phone 8X by HTC si určitě vyzkouším.

 

zdroj: smartmaniaNásledující článek
Pětipalcový obr od HTC
Předchozí článek
HTC 8X: Novinky s Windows Phone 8