Užitečné aplikace pro android: 9. díl - K-9 Mail

27. 5. 2012, 14:46 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Je neděle a to znamená, že zde máme další díl seriálu "Užitečné aplikace pro android". Tentokrát se podíváme na aplikaci K-9 mail.

K-9 Mail – K-9 Dog Walkers

Inteligentní práce s e-maily

Název aplikace, K-9, odkazuje na psí složku amerických policejních jednotek. A tento odkaz není jen tak náhodný, K-9 Mail se opravdu brzy stane Vaším nejlepším androidím přítelem v otázce e-mailové komunikace.

Prvotní nastavení je až překvapivě jednoduché, kromě jména Vašeho účtu a hesla musíte nastavit typ připojení pro stahování pošty (POP3/IMAP/Exchange) a zadat nezbytné názvy serverů a jejich porty. Tedy informace, které získáte od svého poskytovatele e-mailové schránky. Pak už se aplikace připojí k Vašemu účtu a načte do paměti vyžádané množství zpráv. Vždy se stahuje pouze samotná zpráva, přílohy až na základě vyžádání. Frekvenci obnovování pošty můžete nastavit od každé minuty až po jednu aktualizaci denně.

Práce v aplikace je za každých okolností přehledná. Můžete si přidat libovolný počet poštovních účtů, ke každému máte možnost přiřadit barvu dle Vaší chuti. Poštu můžete procházet jak v jednotlivých účtech samostatně, tak i v integrované složce všech účtů najednou - v rámci jednotlivých účtů potom můžete pracovat se složkami, kterým můžete i přidělovat prioritu vzhledem k načítání obsažené pošty. Stejně tak máte možnost přidělovat důležitým zprávám hvězdičky, aby se nic důležitého neztratilo v závalech spamu.

Ani odesílání zpráv není o nic náročnější. Zprávy lze odesílat ze všech účtů, jeden je ale třeba nastavit, jako výchozí. Nebudete postrádat ani odesílání příloh, ani oblíbené přikládání podpisů k odeslaným mailům. Celkově jde tedy opět o velmi jednoduchou a intuitivní aplikaci, která zastíní většinu integrovaných e-mailových klientů.

 

+             integrace více poštovních klientů

               jednoduché a intuitivní odesílání pošty

               podpora odesílání příloh

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsck.k9

 Následující článek
Užitečné aplikace pro android: 10. díl - Moon+ Reader
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 8. díl - Dropbox