Užitečné aplikace pro android: 8. díl - Dropbox

20. 5. 2012, 22:34 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (1)

Je neděle a to znamená, že zde máme další díl seriálu "Užitečné aplikace pro android". Tentokrát se podíváme na aplikaci Dropbox.

Dropbox - Dropbox, Inc.

Data vždy po ruce

S rozvíjejícím se trendem absence slotu pro paměťové karty v mobilních zařízeních je úložný prostor stále vzácnější komoditou. Tento nedostatek, vytvořený zcela za účelem zvýšení tržeb prodejců, je často suplován nabídkou pseudo-úložného prostoru v podobě cloudových aplikací. Slovo pseudo je rozhodně na místě, neboť bez internetového připojení jsou Vám data zde uložená zcela k ničemu. Což vzhledem k nabídce datových tarifů našich operátorů a pokrytí rychlým internetem je stále limitující faktor.

Ačkoliv tedy pravděpodobně nebudete využívat aplikace typu dnes představovaného Dropboxu ke streamování filmů či hudby, stále Vám mohou hodně ulehčit život v mnoha ohledech. Na dosah ruky můžete mít dokumenty, jejichž stáhnutí do zařízení zabere jen okamžik. Dropboxové složky navíc můžete sdílet i s dalšími lidmi, například pro práci na dlouhodobých projektech. Pokud se ale připojíte k wi-fi síti, Vaše možnosti rapidně stoupají. Přehrávání filmů se stává hračkou, pokud tedy máte dostatečně nabitou baterku.

 

 

Aplikaci Dropbox můžete nejen nainstalovat i na všechna Vaše PC, ale zároveň do svých složek můžete vstoupit i z webového rozhraní. Tím pádem budete mít svá data k dispozici kdykoliv a kdekoliv, aniž byste s sebou stále tahali flash disky. Zároveň můžete z Vašeho zařízení uploadovat soubory do cloudu, což je užitečné například při práci s poznámkami či úkoly.

 

+             dodatečný prostor vždy (s internetem) po ruce

               provázanost s dalšími zařízeními

-              bez internetu ani ránu

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dropbox.android

 Následující článek
Užitečné aplikace pro android: 9. díl - K-9 Mail
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 7. díl - MoboPlayer