Užitečné aplikace pro android: 7. díl - MoboPlayer

13. 5. 2012, 22:50 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Je neděle a to znamená, že zde máme další díl seriálu "Užitečné aplikace pro android". Tentokrát se podíváme na aplikaci MoboPlayer.

MoboPlayer – Mobo Team

Sledujte filmy kdykoliv a kdekoliv

Když si vybírám aplikaci na svůj telefon, mám v zásadě dva požadavky – aby splňovala vše, co od ní vyžaduji a aby nebyla zbytečně složitá na ovládání. Obě tyto podmínky bez výhrady splňuje vynikající aplikace pro přehrávání filmů od Mobo Teamu, MoboPlayer.

Aplikace přehrává všechny rozšířené formáty, od obvyklých avi a mpg přes mov a mp4 až k mkv. Nebudete mít ani problémy se zvolením Vám vyhovující zvukové stopy. Přehrávač je schopen pracovat jak s hardwarovými dekodéry, které jsou integrovány v systému, tak s vlastními kodeky softwarovými. Pokud aplikace bude mít problémy s některým formátem videa, poohlídněte se na Google play, kde je spousta kodeků ke stažení. Je ov&∓ˇem nezbytné počítat s možnostmi Vašeho zařízení, pomalý procesor bude přehrávat HD video trhaně.

Důležitou vlastností tohoto přehrávače je perfektní podpora titulků ve všemožných formátech, a to jak v samostatných souborech, tak obsažených v kontejnerech typu mkv či jiných. Pro češtinu si ale nezapomeňte v menu zvolit správné kódování, jinak se budete potýkat s obtížemi.

Zcela intuitivní je systém dotykového ovládání přehrávače. Tahem podél levého okraje obrazovky ovládáte úroveň jasu, pravý okraj slouží stejným způsobem k ovládání hlasitosti. Tahy doleva a doprava poté nabízí posun filmu o Vámi zvolenou dobu.

Filmy vybíráte ze skvěle zpracované knihovny s praktickými náhledy, které slouží k jednodušší orientaci. Pokud sledujete seriály, potěší Vás jistě možnost nepřetržitého přehrávání souborů stejného typu, stejně tak jako možnost tvorby playlistu. Třešničkou na dortu je potom možnost přehrávání streamovaného obsahu.

 

+             množství podporovaných formátů

               bezproblémová práce s titulky

               intuitivní ovládání

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clov4r.android.nil&hl=cs

 Následující článek
Užitečné aplikace pro android: 8. díl - Dropbox
Předchozí článek
HTC Desire C: Unikla fotografie a specifikace od Vodafonu