Užitečné aplikace pro android: 6. díl - Elixir

6. 5. 2012, 22:46 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Je neděle a to znamená, že zde máme další díl seriálu "Užitečné aplikace pro android". Tentokrát se podíváme na aplikaci Elixir.

Elixir – Tamás Barta

Přizpůsobte si plochy k obrazu svému

Pokud si myslíte, že ikony zástupců na úvodních plochách Vašeho telefonu jsou příliš velké a tudíž se jich tam vejde málo, aplikace Elixir je Vaše záchrana. S pomocí jejích widgetů můžete vytvářet panely zkratek k oblíbeným aplikacím a funkcím Vašeho zařízení. Výhodou těchto panelů je, že využívají menší ikony, tím pádem se jich na plochu vejde víc -panely mohou mít libovolnou velikost při maximální velikosti 4x4 políčka pojme 7x7 ikonek.

Zástupce, které si do panelů můžete přidávat, lze rozdělit do tří skupin. První skupinu tvoří zkratky k aplikacím, které máte nainstalované v telefonu. Druhou skupinu tvoří informační ikony, které slouží například k informování o stavu baterie, síle wi-fi signálu či příštím vyzvánění budíku. Třetí skupinu tvoří přepínače, s jejichž pomocí můžete například rychle ztišit zařízení, zapnout/vypnout wi-fi, Bluetooth, datové balíčky či synchronizaci, nebo upravit jas obrazovky. K aplikaci je možné i zdarma doinstalovat add-on, který umožní Elixirů získat přístup do seznamu kontaktů. Díky tomu můžete přidávat na plochu zkratky umožňující zavolat konkrétní osobě či jí poslat SMS zprávu.

Tolik tedy k widgetům. Samotná aplikace Vám dále nabídne veškeré dostupné informace o Vašem zařízení, jako jsou informace o fotoaparátu, procesoru, baterii atd. Zobrazuje také informace, které poskytují jednotlivé senzory, kupříkladu lineární zrychlení, orientaci v prostoru či informace o gravitaci působící na zařízení. V neposlední řadě aplikace umožňuje správu běžících procesů. Pro účinnou správu telefonu je Elixir naprosto nezbytnou aplikací.

 

+             aplikace nabitá funkcemi

               praktické widgety

               lepší než Elixir 2

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=bt.android.elixir

 Následující článek
Podíl HTC na globálním trhu smartphonů spadl v prvním čtvrtletí na 4,8 %
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 5. díl - Free SMS Sender