Užitečné aplikace pro android: 3. díl - Bluetooth Remote PC

15. 4. 2012, 16:16 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Je neděle a to znamená, že zde máme další díl seriálu "Užitečné aplikace pro android". Tentokrát se podíváme na aplikaci Bluetooth Remote PC.

Bluetooth Remote PC - Rozky

Ovládejte svůj počítač na dálku

Jedno z prvotních využití dotykové plochy bylo, a stále je, její začlenění do šasi notebooků. Bez touchpadu si už dnešní notebooky nedokážeme ani představit. Proč tedy nevyužít Váš androidí telefon s dotykovou obrazovkou jako mobilní touchpad?

Vzdálené ovládání kurzoru je základní myšlenkou aplikace Bluetooth Remote PC. V prvním kroku je třeba nainstalovat javový server do Vašeho počítače a androidí aplikaci do Vašeho telefonu. Následné propojen&´ těchto dvou zařízení s pomocí bluetooth Vám umožní provádět vzdáleně následující činnosti: ovládání kurzoru myši, zadávání textu, ovládání hudebních/video přehrávačů, ovládání prezentací a možnost vypnutí/uspání počítače. Ideální pokud se díváte z postele na filmy, ukazujete přátelům fotky nebo prezentujete. Oproti některým konkurenčním aplikacím se Remote PC může pyšnit rychlou odezvou kurzoru; v placené verzi navíc získáte možnost komunikace přes wi-fi, vzdálené zobrazení plochy a další vylepšení.

Cena placené verze:  43,76 Kč

+             rychlá odezva

               jednoduché ovládání

-              absence wi-fi připojení v neplacené verzi

               nemožnost ovládat přehrávač běžící na pozadí

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.rozkovec.android&hl=cs

 Následující článek
HTC One J: Japonský bratr One S
Předchozí článek
HTC Wildfire C odhalen