Užitečné aplikace pro android: 10. díl - Moon+ Reader

3. 6. 2012, 20:38 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Desetidílný seriál užitečných aplikací pro Android zdarma dnes zakončíme aplikací s názvem Moon+ Reader.

Moon+ Reader - Moon+

Čtěte kdykoliv a kdekoliv i bez Kindlu

Ať už patříte mezi zapálené pravidelné čtenáře, nebo vezmete knihu do ruky spíš sporadicky, jistě znáte situaci, kdy sedíte ve vlaku a říkáte si: Kdybych tak teď u sebe měl něco ke čtení. S aplikací Moon+ Reader budete vždy připraveni zkrátit si svoji cestu dobrou četbou.

Jde o aplikaci ve stylu čtečky elektronických knih, která si poradí se všemi rozšířenými formáty. Její velkou výhodou je obrovská volnost při přizpůsobování vzhledu a funkcí čtečky dle přání uživatele. Tím mám na mysli nejen úpravu barvy pozadí, velikosti, typu či kódování písma, ale i možnost přiřadit speciální funkce k ovládacím prvkům, jako je například dotek obrazovky, swipe gesta či zatřesení telefonem. Tahem po levém okraji aplikace navíc můžete jednoduše regulovat jas displeje, tahem po pravém okraji velikost písma.

V textu se můžete v zásadě pohybovat dvěma různými způsoby. Stejně jako v knize papírové či v elektronických čtečkách můžete otáčet jednotlivé stránky; zároveň ale máte k dispozici funkci auto-scrollingu. Ten spustí zvolený způsob rolování textu (po pixelu, po řádku, po stránce) na obrazovce, rychlost lze jednoduše upravit v nastavení, u většiny telefonů i s pomocí tlačítek ovládání hlasitosti. Do aplikace lze integrovat i externí slovník, s jehož pomocí si v okamžiku poradíte se všemi cizími slovy.

Aplikace umožňuje přístup k serverům volně šířených elektronických knih, jako je projekt Gutenberg či Palmknihy.cz, nebo můžete procházet úložiště telefonu a spustit zde uložený soubor. Pokud tedy máte v počítači uložené elektronické knihy, dokumenty či učebnice, stačí zkopírovat text do poznámkového bloku, uložit do zařízení a spustit s pomocí aplikace.

 

+             možnosti přizpůsobení ovládání

                funkce rolování textu

-              papírovou knihu nikdy nenahradíte :)

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreader

 Následující článek
HTC Desire V - První telefon od HTC na dvě SIM karty
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 9. díl - K-9 Mail