Užitečné aplikace pro android: 1. díl - MHDroid

1. 4. 2012, 10:53 | Jiří Šafka | Zobrazit komentáře (0)

Připravili jsme si pro vás první díl seriálu Užitečné aplikace pro android. Podíváme se v něm na aplikaci MHDroid, díky které si pohodlně najdete spoje ve vašem městě.

MHDroid – Petr Nálevka

Mějte přehled o jízdních řádech

Ačkoliv jde o aplikaci bez pravidelných aktualizací, její prostá geniálnost by mohla sloužit za vzor mnoha vývojářům. Po spuštění vyberete v okně Start ze seznamu nástupní stanici, ve vedlejším okně nazvaném Cíl stanici cílovou a po kliknutí do třetího okna se vám zobrazí nejbližší spojení. Ke zvýšení uživatelské přívětivosti pomáhá i využití GPS, s jejíž pomocí aplikace najde vaše nejbližší zastávky a nabídne vám je přednostně v kolonce Start. Pokud navíc máte ve svém okolí více zastávek, které můžete využít, není třeba zadávat startovní lokaci vůbec a aplikace automaticky použije vaši aktu&´lní pozici jako výchozí bod. V tu chvíli aplikace pracuje se všemi nástupními stanicemi ve vaší blízkosti.

Pro často využívané zastávky můžete používat funkci oblíbené, která zařadí označené lokace na začátek abecedního seznamu.  Aplikace se orientuje v městské hromadné dopravě všech 13 krajských měst ČR, pro přehlednost ve výběru stanic je třeba si konkrétní město zvolit z rozevíracího seznamu. Kromě MHD vám aplikace pomůže i s hledáním meziměstských spojů, a to jak s využitím autobusů, tak i vlaků. Pro efektivní pohyb po městě s pomocí MHD jde o naprostou nezbytnost.

 

+          intuitivní ovládání

            rychlé hledání

-           absence několika stanic

            stejné ikonky pro autobus i vlak

Market:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.transport

 Následující článek
Užitečné aplikace pro android: 2. díl - Audiogalaxy
Předchozí článek
Nový seriál: Užitečné aplikace pro Android