Podíl HTC na globálním trhu smartphonů spadl v prvním čtvrtletí na 4,8 %

8. 5. 2012, 16:13 | Martin Slavata | Zobrazit komentáře (0)

Zatímco Samsung a Apple právě zažívají růst a slaví úspěchy na poli smartphonů, kterému společně vládnou, tak společnost HTC je na tom přesně opačně. Meziročně její podíl na celosvětovém trhu chytrých telefonů klesl téměř o polovinu na 4,8 %.

Poslední zveřejněné finanční zprávy z Tchajwanu nebyly vůbec dobré. Nelítostná konkurence ze strany jihokorejského giganta Samsung a amerického Applu znamenala pro HTC výrazný pokles tržeb a zisků. Před měsícem jsme vás informovali, jak špatně si HTC vedlo po finanční stránce, ale nová čísla zveřejněná společností IDC dokazují, že společnost je v ještě horší situaci.

 
 
Podle IDC si HTC stále udržuje pozici pátého největšího výrobce chytrých telefonů na světě, ale jeho podíl na globálním trhu s chytrými telefony se meziročně propadl z 8,9 % na 4,8%. Ve druhém čtvrtletí roku 2011 dosáhlo HTC na 10,7% podíl na trhu a ve třetím kvartálu téhož roku předstihlo kanadskou společnost RIM. V té době se HTC stalo čtvrtým největším výrobcem smartphonů, ale tuto pozici si neudrželo příliš dlouho, protože mírný propad, který započal již ve druhém čtvrtletí nabral mnohem strmější přímku a přetrval i do začátku letošního roku. 
 
Stejně špatně jako HTC si vede i společnost RIM vyrábějící telefony značky BlackBerry, která zaznamenala během loňského roku pokles z 13,6 % na 6,7 %. Ještě těžší časy ale prožívá finská Nokia, která byla před rokem největším výrobcem smartphonů na světě. Zatímco v prvním čtvrtletí roku 2011 vládla Nokia trhu s 23,8 %, tak o rok později měla jen 8,2 %.
 
Propast mezi HTC a top výrobci smartphonů, Samsungem a Applem, může být největší v historii. HTC však očekává silné druhé čtvrtletí a 55% růst tržeb oproti prvnímu kvartálu, což může být první krok k potřebnému oživení. Jak dlouho potrvá než HTC získá zpět ztracené zákazníky a svoji pozici na trhu?
 
Zdroj: htcsource.com


Následující článek
HTC Wildfire C: nové označení Desire C a první živé fotografie
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 6. díl - Elixir