Pětipalcový obr od HTC

15. 10. 2012, 13:27 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Jestli se vám zdá HTC One X se svým titěrným displejem pčíliš malý, společnost HTC vás vyslyšela a přišla s novým tableto-telefonem.

Na internetu se objevují spekulace o nově chystaném tableto-telefonu z dílny HTC. Prodejní verze by měla nést označení HTC One X5. Pětka na konci značí 5“ displej. Podle dostupných informací by měl mít rozlišení FullHD, tedy 1080p! S takovým rozlišením jsme se u mobilního telefonu ještě nesetkali. Uvědomme si, že většina dnešních notebooků má rozlišení pouze 1366x768 což proti 1920x1080 u chystané novinky působí až směšně.

 

 

Co se týče ostatních hardwarových parametrů, mělo by se jednat po velice výkonné zařízení. Srdcem by měl být procesor Snapdragon S4 Pro, který poběží na frekvenci 1,5 GHz. Pomoci plynulému chodu více aplikací najednou by měla paměť RAM s kapacitou 1,5 GB. Velikost vnitřního úložiště má být 16 GB, ale zatím se neví, zda bude telefon disponovat slotem na microSD karty. Stejně jako ostatní telefony řady One, i One X5 poběží na operačním systému Google Android ve verzi 4.1.2. Příznivce delší výdrže pak potěší kapacita baterie, která činí slušných 2 500 mAh. Samo o sobě to zní jako skvělá hodnota, ale uvidíme, jak moc bude 5“ fullHD žravý.

 

Jsme zvědaví, zda tento telefon pomůže zvýšit prodeje tchajwanského výrobce. Jeho hlavní konkurent bude asi Samsung Galaxy Note 2, který nabídne i unikátní stylus. Tak uvidíme, kterému dají zákazníci přednost. Jak se na takový telefon díváte vy? Dokázali byste si představit takové zařízení používat nebo je pro vás tato velikost už příliš? Podělte se o svůj názor v diskuzi!

 

zdroj: smartmaniaNásledující článek
update pro HTC One X
Předchozí článek
Windows Phone 8X by HTC