HTC Zeta - Nejvýkonnější telefon na světě?

8. 12. 2011, 21:08 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (1)

Na internet unikly informace o chystaném zařízení od HTC. Podle zatím nepotvrzených informací by měl disponovat 4-jádrovým procesorem o taktu 2,5 GHz!

Na internetu se objevil první obrázek extrémně výkonného zařízení z dílny HTC se zvláštním označením Zeta. Podle prvních informací by měl být telefon osazen čtyřjádrovým procesorem APQ8064 od Qualcommu, jehož každé jádro má být schopno pracovat na frekvenci 2,5 GHz. Tato hodnota by měla být však k dispozici pouze při plném vytížení, takže pokud nebude výkon potřeba, jádra se podtahují, popřípadě se některá vypnou kvůli úspoře energie. Dále by měl telefon disponovat 1 GB operační paměti RAM a 32 GB vnitřním úložištěm. Nechybí zde ani podpora pro microSD karty. Čelní straně telefonu pak bude vévodit 4,5“ displej s rozlišením 720 x 1280 bodů.Co se týče rozměrů, jsou až podezřele příznivé. A to 109,8 x 60,9 x 9,8 mm. Hmotnost by pak měla být 150g. Dále pak bude možné pořizovat snímky o rozlišení 8Mpx nebo natáčet video ve FullHD. 

 

 

Telefon poběží na operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich a aby vydržel aspoň jeden den provozu, vybaví ho výrobce baterií o kapacitě 1830 mAh. Zda to bude stačit, ukáže až čas. Milovníky hudby pak potěší informace, že bude telefon vybaven vylepšením od firmy Beats Audio.

Zda je tento telefon skutečný a dostane se do prodeje je zatím otázkou. Každopádně by tímto modelem HTC zatopilo konkurenci pod kotlem. Potenciální výkon tohoto zařízení by asi neměl konkurenci. Už teď se těšíme na MWC v Barceloně, kde by byl přístroj představen.

Zdroj: engadget.comNásledující článek
HTC One V se poodhaluje
Předchozí článek
HTC Ville - Super AMOLED displej a tenké kovové tělo