HTC za první čtvrtletí: Propad pokračuje

8. 4. 2012, 22:34 | Martin Slavata | Zobrazit komentáře (0)

Tchajwanský výrobce chytrých telefonů neprožil dobrý vstup do roku 2012 a stejně jako v posledním čtvrtletí loňského roku zaznamenal špatné finanční výsledky.

 

HTC bylo v roce 2011 na vzestupu díky rekordnímu počtu prodaných telefonů v prvních třech kvartálech, zatímco v posledním čtvrtletí přišel opačný trend a čistý zisk meziročně klesl o 25 %. Celkově byl ale loňský rok pro pátého největšího výrobce chytrých telefonů úspěšný, tržby za celý rok vzrostly o 67 % oproti roku 2010.

 

Nyní společnost zveřejnila některé finanční údaje za úvodní tři měsíce roku 2012 a čísla pro HTC nevypadají dobře. Tržby se nakonec vyšplhaly na 2,29 miliardy dolarů, což je meziroční pokles o 35 %. Čistý zisk dosáhl jen 151 milionu dolarů, tedy o 70 % méně oproti stejnému období v roce 2011. Nejhorší byl pro společnost leden, kdy se tržby pohybovaly okolo 565 milionu dolarů, v březnu se však HTC začalo alespoň trochu dařit a tržby se meziměsíční zvýšily asi o polovinu.

 

HTC očekávalo slabší výsledky v prvním čtvrtletí v důsledku čekání na příchod nových modelů a je pevně přesvědčeno o tom, že se jedná jen o dočasný jev. Mezi příčiny neúspěchu HTC za poslední půl rok patří především pokračující úspěchy jeho dvou hlavních konkurentů, Applu a největšího rivala na platformě Android, Samsungu.

Nová řada HTC One představená na barcelonském MWC 2012

 

Tchajwanský výrobce doufá, že mu ztracené zákazníky pomůže dobýt zpět nová řada One, konkrétně modely X, S a V. Naneštěstí model S, jenž si v různých benchmarcích vede velice dobře a pro mnohé byl ideálním kompromisem mezi modelem X a V, nabere zpoždění a na pulty prodejen se dostane pravděpodobně až v červnu.

 

Zdroje: gsmarena.comphonearena.commobilmania.czNásledující článek
HTC přestane ke svým telefonům přibalovat sluchátka Beats Audio
Předchozí článek
Užitečné aplikace pro android: 2. díl - Audiogalaxy