HTC přestane ke svým telefonům přibalovat sluchátka Beats Audio

11. 4. 2012, 21:19 | Martin Slavata | Zobrazit komentáře (0)

HTC oznámilo, že sluchátka Beats Audio již nadále nebude přibalovat ke svým telefonům. Zachováno však bude vylepšení v podobě speciálního ekvalizéru integrovaného do telefonů.

V srpnu minulého roku odkoupilo HTC za 300 milionů dolarů 51% podíl ve společnosti Beats Audio, v té době mělo s touto společností velké plány. Součástí základního balení telefonů od HTC měly být i sluchátka od Beats Audio a do samotných telefonů pak měl být integrován speciální ekvalizér. Telefony s tímto hardwarovým vylepšením se pak na zadní straně pyšní logem Beats Audio.

 

HTC pak představilo dvojici telefonů (Sensation XE a Sensation XL), které v základním balení obsahovaly sluchátka Beats Audio, a dostaly i speciální ekvalizér.

 

Martin Fichter, produktový manažér společnosti HTC, oznámil, že sluchátka Beats Audio již nebudou součástí základního balení telefonů HTC. Důvodem podle Martina Fichtera je, že kvalitní sluchátka nejsou dostatečně důležitým faktorem při koupi nového telefonu.

Pokud budete chtít využít k poslechu hudby sluchátka Beats Audio, budete si je nyní muset koupit samostatně.

 

Sluchátka Beats Audio jsou oblíbená především u teenagerů v Severní Americe, kde je v reklamách prezentují známé osobnosti. Jedná se však především o módní a stylová sluchátka, protože v jejich cenové kategorii najdeme mnohem lépe hrající sluchátka.

 

Na druhou stranu nabídlo HTC nejkvalitnější sluchátka přibalovaná k telefonu už v základním balení a běžnému posluchačovi stačily.

 

Speciální ekvalizér, stejně jako logo Beats Audio, zůstane i nadále součástí telefonů. Toho si můžeme všimnout i u nové řady One.

 

Zdroj: news.cnet.comNásledující článek
HTC One S: černá verze trpí bílými skvrnami
Předchozí článek
HTC za první čtvrtletí: Propad pokračuje