HTC One X: Nejlepší HTC roku 2012

6. 3. 2012, 12:19 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Hlavním lákadlem na stánku HTC na MWC v Barceloně, byl letos bezesporu nový telefon HTC One X. V následujícím článku vám ho představíme.

Vlajkovou lodí společnosti HTC pro rok 2012 je telefon HTC One X. Jako první telefon tchajwanského výrobce je osazen čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra 3 taktovaným na frekvenci 1,5 GHz. Díky tomuto procesoru by měl telefon nabídnout nekompromisní výkon a zároveň nízkou spotřebu energie, protože když bude v pohotovostním režimu a výkon nebude potřeba, zapne se páté, „úsporné“ jádro, které nabídne malý výkon, ale zase minimální spotřebu. Pokud pak spustíte nějakou náročnější aplikaci, telefon opět přepne na výkonnější jádra, která bude zapojovat až na maximální hodnotu, tedy 4 x 1,5 GHz. Baterie o kapacitě 1 800 mAh by se měla postarat o nejméně jeden den provozu při intenzivním používaní. O grafický výkon se postará dvanáctijádrová grafická jednotka NVIDIA GPU. Velikost operační paměti RAM pak bude mít hodnotu 1 GB. Výrobce neponechal nic náhodě a začne telefon prodávat s nejnovější verzí operačního systému Google Android ve verzi 4.0 ICS, které výrobce obohatil o své vlastní uživatelské prostředí HTC Sense ve verzi 4.0.

Telefonu bude dominovat 4,7“ SLCD2 displej s rozlišením 720p (1280 x 720 px), který bude chránit nová generace ochrany displeje Corning Gorilla Glass. I přes velikost displeje však bude přístroj poměrně kompaktní. Jeho rozměry budou 134,4 x 69,9 x 9,29 milimetrů a hmotnost bude činit příjemných 130 gramů. Velikost vnitřní paměti bude sice 32 GB, což je vskutku slušná hodnota, ale novinkou je absence slotu na paměťové karty. Takže je velikost paměti konečná a nebude možné ji rozšířit pomocí microSD karet. Nevíme, proč tomu tak je, ale odpověď na to zná pouze výrobce. Cenová náročnost slotu je však zanedbatelná.

 

 

HTC One X potěší ty z vás, kterým záleží na kvalitě dílenského zpracování. Celé tělo je totiž vyrobeno z jednoho kusu polykarbonátu, takže by nemělo docházet k žádnému vrzání ani jiným nepříjemným vlastnostem některých telefonů s vícedílnou konstrukcí. Potěšující je navíc fakt, že si zákazník bude moci zvolit mezi černou a bílou variantou. Konkurenční výhodou tohoto telefonu může být také fakt, že jej výrobce osadil balíkem technických inovací firmy Beats Audio, který by měl zlepšit zvukový projev nejen v hudebním přehrávači, ale například i během hraní her nebo přehrávaní videozáznamů. Navíc HTC slibuje obrovský posun v kvalitě fotoaparátu. Ten bude pořizovat snímky v rozlišení 8 Mpx a budete moci natáčet video veFullHD kvalitě 1080p (1920x1080). To však není vše. Díky balíku nových technologií od HTC máte nyní možnost pořizovat fotografie i pokud právě natáčíte video. Stačí se dotknout spouště fotoaparátu a snímek se pořídí, aniž by bylo přerušeno nahrávání videa. Výrobce slibuje posun v kvalitě snímků, takže růžový nádech, typický pro značku HTC, by měl být minulostí.

 

 

HTC One X si bezesporu najde své zákazníky a nemyslím si, že by jej kupovali jenom věrní příznivci značky. Tentokrát se HTC skutečně vytáhlo. Nabízí nekompromisní výkon, kvalitní konstrukci a povedený design. Pokud se potvrdí kvalita fotoaparátu a zvukového výstupu, bude to mít konkurence opravdu těžké.

 

ZdrojNásledující článek
Update na Android 4.0 pro HTC Sensation XE
Předchozí článek
HTC One S: stylový telefon pro každý den