HTC One: Vlajková loď pro rok 2013

25. 2. 2013, 13:00 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

HTC se rozhodlo jít trochu jinou cestou a představila novou vlajkovou loď s ještě unesitelně velkým displejem 4,7" s precizní konstrukcí a dílenským zpracováním.

Společnost HTC představila svoji novou vlajkovou loď pro rok 2013. Odkazuje se na předchozí modelovou řadu a ponese označení HTC One. Dle parametrů by se opravdu mohla stát jedničkou. Srdcem telefonu bude procesor Qualcomm Snapdragon 600 taktovaný na frekvenci  1,7 GHz. Dále bude telefon vybaven 2 GB operační paměti RAM a 64 GB vnitřní paměti, která nepůjde rozšířit pomocí paměťových karet. O zobrazení se bude starat 4,7“ fullHD  IPS panel, který bude mít, jak již název napovídá, rozlišení 1080x1920 bodů.

Telefon bude vybaven nejnovější verzí operačního systému Google Android ve verzi 4.2 a výrobce systém obohatil o svoji grafickou nadstavbu HTC Sense 5.0. Ta se od svých předchůdců dramaticky liší a dle našeho názoru jde o krok kupředu.

Zajímavostí tohoto telefonu bude fotoaparát. Výrobce uvádí, že má rozlišení 4 ULTRA pixely. Co přesně to bude znamenat zatím nevíme, ale předpokládáme, že se bude jednat o podobnou technologii, jakou disponuje Nokia 808 Pure view, kde výrobce uvádí rozlišení fotografii 41 MPx.

Dalším bonusem tohoto telefonu je design. Výrobce kompletně změnil vzhled telefonu, takže se zbytku řady One moc nepodobá. Našli bychom zde podobnost spíše s telefony Blackberry Z10 či iPhone 5, což je z mého subjektivního hlediska dobře. Telefon je opravdu precizně zpracován a celé tělo je vyfrézováno z jednoho kusu hliníku. Vše perfektně lícuje a pokud budete chtít telefon s Androidem a precizním dílenským zpracováním, nebude mít HTC One konkurenci. Plastové telefony od Samsungu v tomto ohledu prohrávají na plné čáře.

Jsme zvědaví na prodejní čísla, ale dle našeho názoru si telefon najde velkou skupinu zákazníků. Doufejme, že tato kvalita HTC vydrží a dočkáme se dalších takto zpracovaných telefonů.

 

Zdroj: gsmarena.comNásledující článek
HTC Fetch - šikovný pomocník
Předchozí článek
HTC One SV - nový člen rodiny One