HTC One S: stylový telefon pro každý den

28. 2. 2012, 11:52 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

HTC One S je stylový telefon s tloušťkou pouhých 7,9 mm, takže se jedná o nejtenčí telefon společnosti HTC. Nabídne slušný harware s vylepšeními high-end modelu.

HTC One S je telefonem střední třídy. Tento přístroj zvolí patrně ti, pro které bude už 4,7“ HTC One X už moc velký. Co se týče výbavy, bude sice o trochu slabší, ale na nedostatek výkonu si určitě nějaký čas stěžovat nebudete. Telefon totiž nabídne dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,5 Ghz. Ten by se měl postarat o plynulý chod operačního systému Google Android ve verzi 4.0 a zároveň o bezproblémový chod i těch nejnáročnějších aplikací, které jsou dnes na Android Marketu ke stažení. Procesoru pak bude sekundovat 1 GB operační paměti RAM. K zobrazení obsahu poslouží 4,3“ SuperAMOLED displej s rozlišením qHD (540x960 px). Na své si tedy přijdou nadšenci dokonalé černé barvy a živých kontrastních barev. Změnu ale najdeme, pokud se podíváme na vnitřní paměť. Ta nabídne sice solidní hodnotu 16 GB, ale fakt, že už nejde uživatelsky rozšířit pomocí paměťové karty už ale tak potěšující není.

Velkým lákadlem tohoto modelu je fotoaparát. Ten bude schopný pořizovat snímky v rozlišení 8 Mpx a budete moci natáčet video veFullHD kvalitě 1080p (1920x1080). To však není vše. Díky balíku nových technologií od HTC máte nyní možnost pořizovat fotografie i pokud právě natáčíte video. Stačí se dotknout spouště fotoaparátu a snímek se pořídí, aniž by bylo přerušeno nahrávání videa. Výrobce navíc slibuje obrovský posun v kvalitě snímků, takže růžový nádech, typický pro značku HTC, by měl být minulostí.

 

 

HTC One S předpovídáme dobré prodejní výsledky, protože do tenkého a atraktivního těla bude zabalen kvalitní hardware. Po stránce designu sice nepůjde o kdoví jak výrazný telefon, ale budete si moci vybrat mezi černou a bílou variantou. Navíc tloušťka 7,9 mm z něj dělá vůbec nejtenčí telefon z dílny HTC. I tento model z řady One bude vybaven zvukovým vylepšním Beats Audio, které přidá na hudebním zážitku. Zda budou k telefonu standardně dodávána sluchátka Beats Solo se ještě ukáže, ale i s jinými sluchátky udělá bezesporu výbornou službu. Osobně se na tento telefon velice těším a hned, jak bude možnost, otestuji ho pro vás. Dobrou zprávou je, že na pulty českých obchodů by se měl dostat už v dubnu. Cena zatím není známá, ale můj osobní tip je někde kolem 12 000 Kč.

 

 

Na videu můžete vidět možnosti fotoaparátu a "car mode", kde máte všechno přehledně na jednom místě, abyste se mohli věnovat řízení. Omlouváme se, že je video v angličtině, ale z důvodu finanční náročnosti jsme se na Mobile World Congress do Barcelony nemohli vypravit. Takže jsme pro vás aspoň připravili video pořízené jinou redakcí přímo na místě.

 

ZdrojNásledující článek
HTC One X: Nejlepší HTC roku 2012
Předchozí článek
HTC One: Nová řada telefonů HTC pro rok 2012