HTC One: Nová řada telefonů HTC pro rok 2012

27. 2. 2012, 19:21 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (1)

Jako byla v minulém roce řada Sensation (XE, XL), letos ponese hrdé označení HTC One. Nabídne telefony od nižší třídy až po absolutní špičku.

Společnost HTC představila novou řadu telefonů pro rok 2012. Všechny telefony ponesou název HTC One a příslušné písmeno, které značí různý model. Představitelem nejvyšší třídy bude HTC One X, který nabídne čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3 o taktu 1,5 GHz, 1 GB operační paměti RAM, 4,7“ SLCD2 displej s rozlišením 720p (1280 x 720 px), který bude navíc chráněn novou generací tvrzeného skla Gorilla Glass. Dalším modelem bude HTC One S, který bude vybaven dvoujádrovým procesorem o taktu 1,5 GHz, 1 GB operační paměti RAM a  4,3“ SuperAmoled displejem s qHD rozlišením (540x960 px). Pslední z trojice bude pak zástupce nižší třídy. Ponese označení HTC One V a bude vybaven jednojádrovým procesorem s taktem 1 GHz, 512 MB operační pamětí RAM a 3,7“ SLCD displejem s WVGA rozlišením (480 × 800).

Avšak všechny telefon nové řady budou mít několik věcí společných. Všechny telefony budou vybaveny nejnovější verzí systému Google Android ve verzi 4.0 obohacenou o nadstavbu HTC Sense ve verzi 4.0. Ale podstatnou změnou je fakt, že HTC se rozhodlo udělat přítrž rozporuplným reakcím na kvalitu snímků pořizovaných telefony z jejich stáje a do všech modelů nasadila vylepšené fotoaparáty. V telefonech je totiž balíček technologií HTC ImageSense inovující každou součást fotoaparátu. Takže vylepšená je čočka, snímací senzor i software. Novinkou je i fotografická výbava HTC ImageChip. HTC ImageSense navíc umožňuje rychlé snímání fotografií (0,2 vteřiny) a slušnou kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách.

Další vylepšení, které se týká celé řady je technologie vylepšení zvuku Beats Audio. Toto vylepšení je však, na rozdíl od minulosti, přítomno v celém systému, takže se sluchátky Beats získáte kvalitní poslech i při přehrávání filmů, videí nebo třeba při hraní her. Nově budou také telefony vybaveny správcem hudebních souborů HTC Sync Manager, který umožňuje automatickou synchronizaci hudební knihovny s počítačem pomocí kabelu i Wi-Fi bezdrátové sítě.

Na jednotlivé modely se podíváme podrobně v následujících článcích, kde se budeme snažit přiložit i videa.

 

zdroj: htcsourceNásledující článek
HTC One S: stylový telefon pro každý den
Předchozí článek
HTC PlayStation phone?