HTC Bass (Runnymede) - Hudební obr

13. 9. 2011, 21:58 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Jako odpověď na Samsung Galaxy Note si HTC připravilo nový telefon s velkým displejem a operačním systémem Google Android ve verzi 2.3. Ponese název HTC Bass.

Jako odpověď na Samsung Galaxy Note si HTC připravilo nový telefon s velkým displejem a operačním systémem Google Android ve verzi 2.3. Ponese název HTC Runnymede Bass a bude se jednat o jakého si bratříčka dříve avizovaného telefonu stejného výrobce, HTC Titan.

 

Jak již bylo zmíněno, bude se jednat o pořádný kus telefonu. Nabídne 4,7“ SLCD displej s rozlišením 480 x 800 bodů. Telefon bude založen na chipsetu Qualcomm MSM8255. Jednojádrový procesor Snapdragon bude taktován na frekvenci 1,5GHz. Dále nabídne 768 MB RAM, 16GB nebo 32GB interní paměti (zákazník si bude moci zvolit) a akceleraci grafiky Adreno 205. Potěší 8Mpx fotoaparát, schopný natáčet HD video v kvalitě 720p (1240 x 720 bodů). Pokud máte rádi grafické nadstavby, vězte, že HTC vybavilo tento přístroj nejnovější verzí UI HTC Sense 3.5, takže o líbivé animace nebude nouze. Telefon bude navíc vyroben z hliníku a bude tlustý pouhých 9,9mm. Takže bych neměl obavy o pevnost a kvalitu zpracování. 

 

Zajímavostí tohoto zařízení je, že na vývoji spolupracovala firma Beats, která ja známá výrobou velice kvalitních sluchátek. Tato spolupráce by měla znamenat kvalitní audio výstup a díky sluchátkům Beats, která dostanete v balení, si budete moci kvalitní zvuk vychutnat. Vadou na kráse by ovšem mohla být cena. Nevím, do jaké míry se na ní podepsala sluchátka, ale £530 za 16GB verzi a £560 za 32GB verzi není málo. V ČR odhaduji cenu na nějakých 14 tisíc korun, takže bude HTC Runnymede Bass přímým konkurentem Samsungu Galaxy Note, který sice nenabízí extra hudební zážitky, zato má ale oslňující HW výbavu… Každopádně se moc těším, až budu mít Runnymede Bass v ruce a vyzkouším kvalitu zvuku.

 

ZdrojNásledující článek
HTC Rhyme (Bliss) - má zaujmout ženy
Předchozí článek
Nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich bude v říjnu až listopadu