HTC Desire 650 - základní info

Autor: red, Přidáno: 21. 11. 2016, 14:20

Základní parametry:

Neobsahuje / nepodporuje: FM rádio, čtečka otisků, informační dioda, IrDA (infraport), zvýšená odolnost vůči vodě, stereo repro, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení

Novinka HTC Desire 650 je pravděpodobně jen převlečený model Desire 630 představený na únorovém MWC 2016. Změnil se design konstrukce, micro splash efekt nahradil zadní kryt s vroubkovanou dolní polovinou, která má pomoci lepšímu uchopení v ruce. Barevné prvky u objektivu fotoaparátu a na vypínači osvěžili vzhled, a změnil se i tvar mřížky reproduktoru. I když vypadají jako stereo reproduktory, výrobce je ve specifikacích nezmiňuje. Známá technologie HTC BoomSoun ale nechybí.

V útrobách najdeme výbavu nižší střední třídy. Čtyřjádrový procesor s taktem 1,6 GHz, 2 GB operační paměť RAM a 16 GB vnitřní prostor rozšiřitelný microSD kartami. Pětipalcový displej s HD rozlišením 720 x 1280 bodů je pokrytý odolným sklíčkem Gorilla Glass. Nechybí noční režim, který při večerním čtení ochrání vaše oči od nadměrné zátěže. Operační systém Android 6.0 Marshmallow je doplněn o vlastní uživatelské prostředí HTC Sense.

Zadní fotoaparát nabídne 13-megapixelové rozlišení, LED blesk, automatické zaostřování, světelnost f / 2.2 a nahrávání Full HD videí. Přední kamera dostala 5 Mpix snímač, videa dokáže nahrávat ve stejném rozlišení jako zadní fotoaparát a pro fanoušky selfie je připraveno množství režimů a efektů. Ve výbavě nechybí LTE, Wi-Fi, GPS, Glonass, Bluetooth 4.1, NFC, microUSB konektor ani 3,5 mm audio jack. U baterie s kapacitou 2200 mAh se každodennímu nabíjení zřejmě nevyhnete.

HTC Desire 650 zatím nebylo oficiálně pro Evropu představeno, objevilo se pouze na některých webových stránkách HTC. Podle data a města na displeji smartphonu se dá předpokládat, že se s tímto modelem počítá i pro evropský trh.